Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

KRONIKA JEDNOHO RODU - Jan Kühndel

Žánr:
antikvariátní tiskoviny
Dostupnost:
skladem


 autor: Dr. Jan Kühndel  

 vazba: měkká

 počet stran: 66

 rok vydání: 1941

 stav: narušená vazba

 ANTIKVARIÁT !!

počet:
 

Kronika jednoho rodu

 dějiny rodu Rolných z Prostějova

O knize: vazba měkká, formát A4, mírně narušená vazba, ale listy drží , text na holandském papíře "Panekoeku" vytiskla v počtu 500 kusů knihtiskárna Václava Horáka v Prostějově, 10 barevných litografií vyhotovil Karel Svolinský, kniha je s vlastnoručním věnováním autora. 

O autorovi: Narodil se 28.9. 1889 v Lošticích ( okr. Olomouc ). V roce 1909 se přestěhoval do Prostějova, kde začal vyučovat na měšťanské škole. Od roku 1919 byl členem městského zastupitelstva a tajemníkem městského muzea. Mezi léty 1924–1948 byl editorem a jedním z autorů Ročenky Národopisného a průmyslového musea města Prostějova a Hané. V roce 1949 odešel do důchodu, ale dál se věnoval historickému bádání.

Obsah knihy: Kniha je kronikou slavného prostějovského rodu Rolných. Obsahuje rodokmen a historii od roku 1518 do roku 1939. Na paměť svých předků vydal komerční rada Arnošt Rolný. 

 

 


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ