Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

PESTRÝ TÝDEN 4.7.1938

Žánr:
antikvariátní tiskoviny
Dostupnost:
skladem


 název: PESTRÝ TÝDEN 

 velikost: 65 x 45 cm 

 počet stran: 12

 rok vydání: 1938

 stav: zachovalý

 ANTIKVARIÁT !!

počet:
 

Pestrý týden

časopis vydaný 4. července 1938 - zvláštní vydání

samotný časopis: Pestrý týden patřil k ilustrovaným časopisům, které vycházely v období první a druhé československé republiky a během Protektorátu Čechy a Morava. Po celou dobu existence (2. listopadu 192628. dubna 1945) si udržoval vysoký standard psaného i obrazového zpravodajství. Díky němu se prosadili špičkoví fotoreportéři 30. let jako Karel Hájek, Václav Jírů nebo Ladislav Sitenský. Týdeník Pestrý týden vydávaly a tiskly Grafické závody Václav Neubert a synové, které měly sídlo na pražském Smíchově. V průběhu necelých dvaceti let existence Pestrého týdne vyšlo 963 běžných čísel. 

Vrcholným obdobím Pestrého týdne byly ročníky 19381939. Tehdy se Pestrý týden kvalitativně postavil na úroveň světových obrazových týdeníků své doby. Ve vypjaté atmosféře, kdy dějiny převracely svět naruby, otiskoval tento časopis snímky naprosté špičky reportážních fotografů z českých zemí, a to v míře v konkurenčních listech nevídané.

stav: samotný časopis má velký formát a je věnovaný převážně X. všesokolskému sletu. Je přeložený jak na šířku, tak i na výšku. Rožky jsou mírně zohnuté a hřbet je tak 2 cm natržený.


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ