Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

5 x IVAN VYSKOČIL - Čunderle, Rut, Slavíková

Žánr:
beletrie, divadlo
Dostupnost:
skladem


 autor: ČUNDERLE, RUT, SLAVÍKOVÁ

 vazba: měkká

 počet stran: 215

 datum vydání: 2017

 

počet:

 

5 x Ivan Vyskočil 

Kniha navazuje na předchozí publikaci 3x Ivan Vyskočil (2013) stejných autorů, kteří pokračují v mapování „života a díla“ tohoto českého autora, herce, psychologa, pedagoga a „otce české ne/divadelní alternativy“. Studie Přemysla Ruta Formát malé formy zasazuje Vyskočilovy divadelní aktivity (Reduta, Divadlo Na zábradlí a Nedivadlo) do kontextu hnutí tzv. divadel malých forem, srovnávaje Vyskočila zejména s Jiřím Suchým a Václavem Havlem. Další Rutův text Jiné povídky se zabývá literárními inspiracemi Vyskočilovy tvorby (Chesterton, Gogol, Thurber, Salinger, Bichsel, Anderson, Poe, Faulkner, Böll, Kafka, Beckett, Dürrenmatt, Němec aj.). Michal Čunderle provedl malou stylistickou analýzu Vyskočilovy „divadelní prózy“ Malý Alenáš a ve své druhé studii nahlíží Herectví, vypravěčství a hráčství v Nedivadle podle zachovaných audio- a videonahrávek. A konečně Eva Slavíková se ve studii Vůle ke hře pokouší porozumět Vyskočilovu přístupu k učení, a to s ohledem na jeho originalitu (psychosomatická disciplína dialogické jednání s vnitřním partnerem), ale i duchovní souvislosti. Všichni tři autoři jsou v současné době Vyskočilovi spolupracovníci na katedře autorské tvorbě a pedagogiky DAMU v Praze. 

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. PŘEMYSL SI HRAJE - Přemysl Rut
  2. PÍSNĚ ČESKÉHO KABARETU - AVANTGARDY
  3. Bubela
  4. JAK BYLA VOSA MARCELKA RÁDA, ŽE JE - Michal Čunderle
  5. OKOLO100LALALA - Přemysl Rut
  6. O ŘEČI - Michal Čunderle
  7. Totenauberg, Sportštyk, Sbohem
  8. 3 x IVAN VYSKOČIL - Čunderle, Rut, Slavíková
  9. DIALOGY ŘEČI - Michal Čunderle
  10. K NAPLNĚNÉMU SDĚLENÍ - Irena Pulicarová