Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

PARLANDO CANTABILE - Přemysl Rut

Žánr:
beletrie, divadlo
Dostupnost:
skladem


 autor: PŘEMYSL RUT

 vazba: měkká + CD

 počet stran: 114

 datum vydání: 2017

 

počet:

 

Parlando cantabile 

od řeči ke zpěvu a zpět + CD Šťastná hodina

Prof. Přemysl Rut, spisovatel, dramatik a „písničko-znalec“, vytvořil ve své zatím poslední knížce portréty sedmnácti osobností (K. Hašler, F. Futurista, V+W, O. Nový, V. Burian, E. F. Burian, Ch. Trénet, R. Pellar, F. Waller, G. Formby, J. Suchý, J. Šlitr, J. Vodňanský, P. Skoumal, J. Bulis a K. Plíhal) spjatých s tzv. autorským zpěvem. V něm je důraz zcela spontánně kladen na zážitek z písně jakožto formulovaného nápadu, nikoli jako příležitosti k efektnímu pěveckému výkonu. A to je téma, které Rut sleduje i v obecnější rovině: pojetí zpěvu jako přirozeného lidského projevu. Sice svátečního, ne však přístupného pouze školeným specialistům. Prvotní předpoklad pro adekvátní interpretace písničky spatřuje v pochopení toho, „co není slyšet“, totiž formy, díky níž nápěv a text drží pohromadě jako tvar nejen významuplný, tedy čitelný a sdělný, ale také atraktivní pro smysly člověka, pro jeho potřebu rytmu, souladu, řádu – a v neposlední řadě pro jeho tělovou (ne pouze intelektuální) paměť. Knížka volně navazuje na publikaci Markéty Potužákové Psáno ústy, čteno ušima (Brkola, 2013). Součástí knihy je CD Šťastná hodina, které sestává ze tří písňových cyklů Přemysla Ruta na slova tří básníků: Návrat (Joseph von Eichendorff), Kolotoč (Vítězslav Nezval) a Láska a čas (Josef Hora). 

PŘEMYSL RUT: 

Český klavírista, zpěvák, divadelní režisér, herec, spisovatel-esejista, básník, dramatik, redaktor-publicista a divadelní pedagog.

Během svých studií na pražské DAMU spolupracoval s Nedivadlem Ivana Vyskočila, kde působil nejprve jako zpěvák a klavírista, později i jako autor. Po studiích činoherní režie na pražské DAMU, kde absolvoval v roce 1979, působil během své vojenské služby v Uherském Hradišti ve Slováckém divadle jako režisér a umělecký vedoucí zdejší Malé scény. Po sametové revoluci krátce pracoval jako redaktor Literárních novin. Od roku 1993 působil jako umělec ve svobodném povolání. Velmi často spolupracuje zejména s Českým rozhlasem, vystupuje ale i v České televizi a působí i jako nakladatelský redaktor a editor.


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. PŘEMYSL SI HRAJE - Přemysl Rut
  2. FELDENKRAIS DECH & HLAS - Petra Oswaldová
  3. PÍSNĚ ČESKÉHO KABARETU - AVANTGARDY
  4. Bubela
  5. JAK BYLA VOSA MARCELKA RÁDA, ŽE JE - Michal Čunderle
  6. OKOLO100LALALA - Přemysl Rut
  7. O ŘEČI - Michal Čunderle
  8. Totenauberg, Sportštyk, Sbohem
  9. MAMINKA NENÍ DOMA - Jaroslava Pokorná
  10. 3 x IVAN VYSKOČIL - Čunderle, Rut, Slavíková