Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

PÍSNĚ ČESKÉHO KABARETU - AVANTGARDY

Žánr:
CD, DVD
Dostupnost:
skladem


 autor: PŘEMYSL RUT

 2 CD

 počet skladeb: 19 + 22

 datum vydání: 2015

počet:

 

Písně českého kabaretu / avantgardy

Přemysl Rut

Přemysl Rut předkládá výběr devatenácti písní z let 1910–1923 a dvaadvaceti písní z let 1918–1948. Z kabaretního repertoáru vybírá tak, aby představil nejtypičtější žánry, které kabaret pěstoval (kuplet, šanson, parodie, nonsens) nebo které mu bezprostředně předcházely (kostýmní kuplet), a aby je představil v exemplářích, jejichž kouzlo dosud nevyprchalo. Většina písní se tu dočkává svých prvních nahrávek.

Těžištěm prvního disku jsou písně z repertoáru kabaretu Červená sedma, ať už inspirované produkcí starších kabaretů francouzských, nebo vyrostlé už zcela z domácí půdy. Vedle autorů Červené sedmy (Jiří Červený, Eduard Bass, František Hvížďálek, Tomáš Hertan) jsou na disku zastoupeni i autoři tzv. staropražských písniček, jejichž první střechou byl kabaret Lucerna (Karel Hašler) nebo jiné pražské zpěvní síně té doby (Alois Tichý, Josef Heřman Zefi, Josef Šváb Malostranský aj.).

Druhý disk nabízí hlavně písně tří autorů, z nichž dva (Vítězslav Nezval a Emil František Burian) patří k nejvýznamnějším osobnostem české avantgardy dvacátých a třicátých let a třetí (jejich vrstevník Géza Včelička) bývá spojován spíš s dobovou módou trampingu. Nahrávky i komentář k nim upozorňují na společná avantgardní východiska jejich písňové tvorby. Přitom zejména písně Včeličkovy jsou tu znovuobjeveny a natočeny poprvé.

Kromě Rutova komentáře, který připomíná časové, místní i kulturní okolnosti vzniku jednotlivých písní, obsahuje osmdesátistránkový booklet i všechny jejich texty.
Zpívají: Martina Kafková, Markéta Potužáková, Marcela Šiková a Přemysl Rut.
Hrají: Zdeněk Dočekal
(akordeon), Vratislav Hubička (kontrabas), Michal Kostiuk (klarinet, basklarinet), Vít Nermut (housle), Filip Rut (perkuse, bicí) a Přemysl Rut (piano).  


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. PŘEMYSL SI HRAJE - Přemysl Rut
  2. PÍSNĚ ČESKÉHO KABARETU - AVANTGARDY
  3. JAK BYLA VOSA MARCELKA RÁDA, ŽE JE - Michal Čunderle
  4. Bubela
  5. OKOLO100LALALA - Přemysl Rut
  6. O ŘEČI - Michal Čunderle
  7. 5 x IVAN VYSKOČIL - Čunderle, Rut, Slavíková
  8. Totenauberg, Sportštyk, Sbohem
  9. MAMINKA NENÍ DOMA - Jaroslava Pokorná
  10. 3 x IVAN VYSKOČIL - Čunderle, Rut, Slavíková