Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

Bitva o Británii

Žánr:
válečné
Dostupnost:
poslední kus


 autor:MICHAEL J.F. BOWYER

 vazba: tvrdá

 počet stran: 240

 datum vydání: 1. 3. 2013 

počet:

 

Bitva o Británii – Boj o přežití

V roce 1940 závisel osud civilizovaného světa na výsledku bitvy o Británii. Zdálo se, že je to jiný svět a nepochybně jim i skutečně byl. Michael Bowyer, který tou dobou ještě chodil do školy, s bezkonkurenčním umem předkládá živé scény z této nejskvělejší hodiny za použití úryvků z oficiálních prohlášení, proslovů Winstona Churchilla a různých dalších informací, které pomáhají navodit atmosféru té doby a poutavě popisují život v čase tak odlišném od toho dnešního.

Při popisu bojů a mnoha důležitých střetů Michael Bowyer upozorňuje, že invaze na britské ostrovy byla velmi vážnou hrozbou, u níž byla velká pravděpodobnost, že se naplní. V deskripci událostí tak, jak se den po dni staly, nechybí ani úspěchy a nezdary německých náletů a náhled na bitvu o Británii v širším kontextu války, ve které důležitou roli hrálo také Velitelství bombardovacího letectva a Velitelství pobřežního letectva.

Seznamy ztrát a identifikačních čísel letadel, která se zúčastnila bojů, a analýza náletů společně s mapami, tabulkami, úryvky z novin a více než 250 fotografiemi tvoří spolu s vyprávěním celek, který dává pocítit velikost oné nejskvělejší hodiny.


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. Žáby v bouři
  2. Psáno na tanku
  3. VÁLKA V RUSKU - Paul Carell
  4. OČISTA - Viktor Suvorov
  5. SMRT JE MÝM ŘEMESLEM - Robert Merle