Denní nášup

Online prodej knih, antiquariát

POSLEDNÍ MOHYKÁN - Fenimore James Cooper

Žánr:
komiks
Dostupnost:
skladem


 autor: James Fenimore COOPER

 vazba: tvrdá

 počet stran: 60

 datum vydání: 1. 6. 2013

počet:

 

Poslední Mohykán

ilustrace: Marcel Uderzo

Léto 1757 : zatímco Francouzi a Angličané svádějí nelítostný boj při dobývání Nového světa, dvě dcery plukovníka Munroa, Alice a Cora, se pokoušejí dostat ke svému otci do pevnosti William Henry. Sokolí oko – bílý traper a lovec vychovaný Indiány - střeží konvoj, v jehož řadách se objeví zrádce. Román Jamese F.Coopera v sobě spojuje dobrodružství i skutečnou historii a je klasickým dílem americké literatury.

komiks - ilustrace: Tohle zpracování klasického románu Jamese Fenimora Coopera vyniká především tím, že je zde krásná kresba. O tu se postaral Marcel Uderzo. Z jeho příjmení doslova vyplývá nějaký vzájemný vztah s Albertem Uderzem, legendárním kreslířem "Asterixe". Skutečně se nejedná o podobnost náhodnou, protože Marcel je o šest let mladším bratrem tohoto známého francouzského kreslíře. Že se jednalo o skutečně výtvarně nadanou rodinu, toho je Marcelova kresba jednoznačně důkazem. Jeho linka není čistá, ale je celkem tenká. Šrafuru nepoužívá za každou cenu, ale rozhodně v jeho panelech nechybí. Krásné jsou především jeho obličeje. V "Posledním Mohykánovi" jsou různé národnosti - Francouzi, Britové, Irové, indiáni a možná ještě další. Naprosto bez problémů z tváře poznáte, zda se jedná o Evropana, případně z jaké země. A to jsou Uderzovy obličeje na první pohled jednoduché. Vůbec takové nejsou a on dokázal skvěle zachytit národnost, ale i dobu a prostředí. Nacházíte se v Americe 18. století, příroda doslova dýchá krásou, ale na jejích pláních se odehrávají boje mezi území chtivými Evropany a utiskovanými indiány. Ta kresba by mohla vyprávět sama.


SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ
DOPORUČUJEME
 
VÁŠ ÚČET
NOVINKY
EET

Vzhledem k zavedení "Elektronické evidence tržeb" (EET) jsme byli nuceni ukončit osobní prodej přímo zákazníkovi - tedy platbu v hotovosti. Od 1. 3. 2017 - probíhá prodej knih výhradně přes náš objednávkový formulář a následné zaslání knihy poštou, na dobírku. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.


Brkola má novinky

Nově z nakladatelství BRKOLA - Okolo100lalala, Feldenkrais dech & hlas, Pan Pavel plní úkol nebo kniha nominovaná na literární cenu Magnesia litera 2016 Samota není zlej


změna telefonního čísla

POZOR !!!

Došlo ke změně telefonního čísla - nově můžete volat na číslo 722 455 926


Archiv novinek
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. ČESKÝ PITAVAL aneb KRÁLOVRAŽDY - Miroslav Ivanov
  2. OPILÝ PRALES - Gerald Durrell
  3. PIKNIK A JINÉ POHROMY - Gerald Durrell
  4. NEUVĚŘITELNÉ PŘÍHODY Z HOR - Martin ÚBL
  5. ROZUM A CIT - Jane Austenová
  6. JAK VYCHOVÁVAT MUŽE PODLE ZNAMENÍ - Michaela Kudláčková
  7. KNIHA LÉTA - Tove Janssonová
  8. MRAKY NAD BARRANDOVEM - Stanislav Motl
  9. ŠVÁBI - Jo Nesbo
  10. JAN ŽIŽKA z Trocnova - Václav Tomek